Świetlica szkolna w roku szkolnym 2017/2018

Dzisiaj mamy czwartek, 28 marca 2024 roku.

Wiosna w świetlicy

Chociaż wiosna jeszcze na dobre nie zagościła w naszym kraju, w świetlicy szkolnej widać ją już w pełnej krasie. Wszystkie prace plastyczne prezentują tematykę wiosenną. Również zabawy językowe nawiązują do wiosny. Pogoda za oknem nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, w związku z tym gry planszowe i budowle z klocków nadal cieszą się wielką popularnością.

Świetlicowy konkurs na palmę wielkanocną

Świetlicowy konkurs na palmę wielkanocną został rozstrzygnięty. Trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie prace były starannie i pięknie wykonane, dlatego przyznano tylko 1 miejsce, które zajęli:
Gabriel Koziorz kl. IIIb
Zuzanna Kołodziej kl. Va
Mateusz Smolej kl. Vc

Po feriach w świetlicy

Po 2 tygodniowym odpoczynku zabawy i prace w świetlicy ruszyły pełną parą. Świetliczaki wykonały kartki walentynkowe i przygotowały laurki na Dzień Kobiet.

Zima w świetlicy

Okres zimowy w świetlicy przebiegał pod znakiem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, uczniowie wykonywali wianki adwentowe, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, witrażyki i lampiony adwentowe. Na dzień Górnika świetliczaki wykonały laurki. Po nowym roku wiele czasu uczniowie spędzili na wykonywaniu prac plastycznych o tematyce zimowej. Dzieci grają również w gry planszowe, szachy, układają konstrukcje z klocków oraz uczestniczą w zabawach językowych i ruchowych.

Październik w świetlicy

W tym miesiącu świetliczaki przygotowywały laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wykonywały kompozycje z jesiennych liści. Koniec miesiąca poświęcony był upamiętnieniu Święta Zmarłych. Dzieci wycinały „zaduszkowe witrażyki” oraz przygotowały palmę. Dzieci bardzo lubią gry planszowe oraz szachy, chętnie biorą udział w konkursach np. na najładniej czytaną bajkę i na najładniejszą pracę plastyczną o tematyce jesiennej.

Wrzesień w świetlicy

Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu oraz odpowiednich warunków do wypoczynki, relaksu, kontaktów rówieśniczych i odrabiania zadań domowych. Aktywność dziecka i jego samodzielność w wykonywaniu określonych zadań jest istotną cechą pracy świetlicy. Wychowawcy świetlicy szkolnej starają się aby czas tu spędzony sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. W świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia rozwijające twórczą ekspresję dzieci i ich zainteresowania. We wrześniu działania świetlicowe miały przede wszystkim na celu integrację grupy świetlicowej oraz uświadomienie świetliczakom, jak ważne są zasady bezpieczeństwa na terenie szkoły i w drodze do niej. Włączyliśmy się w obchody Europejskiego Dnie Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, przygotowując plakaty. Wiele czasu uczniowie spędzali przygotowując prace o tematyce jesiennej.

Dyżury nauczycieli w świetlicy

Archiwum wiadomości ze świetlicy z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012   2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018  2018/2019